BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dabartis

“Mes niekada nesilaikome dabarties. Anticipuojame ateiti, tartum ji per letai artetu, tartum reiketu paspartinti jos zingsni, arba prisimename  praeiti, noredami ja sustabdyti, kad ji per greitai nepabegtu. Esame tokie neprotingi, kad klaidziojame po laikus, kurie nera musu, bet negalvojame apie vieninteli laika, kuris mums priklauso. Esame tokie vejavaikiai, kad  svajojame apie tuos, kuriu daugiau nera, bet nesusimastydami stumiame salin vieninteli [laika], kuris islieka.


Tai del to, kad dabartis paprastai mus zeidzia. Slepiame ja nuo savo  zvilgsnio, nes ji mus skaudina. O jei ji mums maloni, tai gailimes, matydami  ja dingstancia. Bandome ja islaikyti ateiciai, ketiname disponuoti dalykais,  kurie nera musu galioje, tuo laiku, kurio sulauksia neturime jokios  garantijos.


Kiekvienas tegul patikrina savo mintis: ras jas visiskai uzimtas praeitimi  ir ateitimi. Mes beveik visai negalvojame apie dabarti, o jei galvojame, tai  tik noredami pasisemti sviesos ateities tvarkymui. Dabartis niekada nera  musu tikslas. Praeitis ir dabartis tera mums priemones, o tikslas - tik  ateitis. Taigi niekada negyvename, tik viliames gyventi. Visada ketiname  buti laimingi, bet neisvengiamai niekada tokie nesame.


Jei tik ismoktume su meile zvelgti i kiekviena dabarties mirksni. Jei tik su  dziaugsmu priimtume visa, ka jis teikia: zmones, ivykius, jausmus ir daugeli  kitu dalyku.Gal tik tuomet ir galetume isgyventi buties pilnatve ir  harmonija.”


Tiesa yra nuolat besiplečiantis spiralės ratas. 
IŠMINTIS yra ta, kuria naudodamiesi žmonės nuolatos tobulėja.
TIESOS – kuriomis gyvenime žmonės vadovaujasi patys.
TIKĖJIMAS – tai būsena, kada neabejodami ir be įkalbinėjimų žmonės tiki tuo, kas kasdien įgyvendinama.
IŠMINTIS, TIESA, TIKĖJIMAS – tai kūrybingumo kupina MEILĖ, nuolatos atnaujinanti pasaulį.


Žmogus kiekviena sekundę, minutę atsinaujina.Nėra jokios praeities žmogaus fiziologijoje, o tik jos pasekmės.Tai universalu-tinka ir poetams, ir mąstytojams, ir politikams. Štai dėl ko žlunga režimai, judėjimai, partijos,galų gale žmogus-jis netiki, kad jis pats ateitis ir tik kūryba ir mąstymas apie tobulumą yra tolesnės visko egzistencijos pagrindas. ( 09:53 Mar 15, 2005 )

Žvelgs į žmones grynai objektyviai ir nevertins jų pagal tuos santykius, kurie juos gali sieti su jo valia. Jo paties asmeninė laimė ar nelaimė jaudins jį nelabai. Laikysis pasaulyje ne tiek kentėdamas, kiek pažindamas.


 


Vienas žmogus pasakoja apie save: Jaunystėje aš buvau revoliucingai nusiteikęs, ir visa, ko aš meldžiau Dievo, buvo: „Viešpatie, suteik man jėgų pakeisti pasaulį“.
Sulaukęs vidutinio amžiaus ir suvokęs, kad nugyvenau pusę gyvenimo ir nepakeičiau ne vienos sielos, pradejau melstis taip: „Viešpatie, suteik man malonę pakeisti visus tuos, kurie su manimi bendrauja. Mano šeimą ir draugus, ir aš busiu patenkintas“.
Dabar, kai esu senas ir mano dienos suskaičiuotos, vienintele mano malda yra ši: „Viešpatie, suteik man malonę pakeisti save“. Jei būčiau šito meldęs nuo pat pradžių, nebūčiau savo gyvenimo iššvaistęs veltui.Rodyk draugams

1 komentaras | “Dabartis”

  1.   Plunksnele rašo:

    Tavo mintys nuostabios……..

    Tu mastai tikrai teisingai ir tavo žodžiuose pilna tikrumo……

Rašyk komentarą