BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Meilė trunka trejus metus

Frederic Beigbeder: “Meilė trunka trejus metus”

“Būna naktų, kai miegoti – prabanga. Miegoti, ka galėtum nubusti iš blogo sapno. Norėtum, kad tai niekada nebūtų įvykę. Savo gyvenimui norėtum paspaust Delete. Juk, versdamas kentėti kitą, labiausiai žlugdai save.”

“Skyrybos – tai nekaltybės praradimas protu.”

“”Iki pasimatymo” bus paskutinė melagystė.”

“Nuo pat gimimo įjungiam autopilotą, o pakeisti kursą reikia nežmoniškos drąsos.”

“Viskas buvo pernelyg tobula. Nereikia pasitikėti idealiomis poromis: jiems per daug rūpi būti gražiems, jie prisiverčia šypsotis, lyg reklamuotų naują Kanų festivalio filmą. Blogiausia santuokoje iš meilės yra tai, kad ji prasideda labia aukštai. Vienintelis nuostabus dalykas, galintis nutikti tokiai santuokai, - katastrofa.”

“Tuokiamasi lygiai taip, kaip laikomi baigiamieji mokyklos arba vairavimo egzaminai: nori įtilpti į tą pačią formulę, kad būtum normalus, normalus, NORMALUS bet kokia kaina. Kadangi negali iškilti aukščiau už visus, nori būti kaip visi, iš baimės būti žemiau. O tai geriausias būdas sugriauti meilę.”

“…merginos prisižiūrėjusios per daug serialų. Todėl ir laukia Nuostabiojo Princo, silpnapročio reklamos produkto, kuris tik gausina nusivylusių būsimųjų senmergių būrį, tobulybės ieškančių susiraukėlių būrį, nors jas padaryti laimingas gali tik netobulas vyras.”

“Vedybų totalitarizmas ir toliau kasdien iš kartos į kartą perduoda nelaimę.”

“Žinoma nelaimė mane aplenks, žinoma, spėsim nesušlapę nubėgti tarp lašų.”

“Bet per ilgai melavau pats sau, kad vieną dieną neimčiau meluoti dar ir kitam.”

“Kodėl meilės jausmas turėtų būti visuotinės šizofrėnijos išimtis”?

“Neištikimybė, pasak šio mokslininko, - genetinė strategija, sudaranti sąlygas rūšiai išlikti.”

“Vienintelis svarbus meilės klausimas: kada pradedam meluoti?”

“Po trejų metų pora turi skirtis, nusižudyti arba daryti vaikus – tai trys būdai patvirtinti savo pabaigą.”

“Ilgai vienintelis mano gyvenimo tikslas buvo naikinti save. Vėliau užsigeidžiau laimės. Atleiskit, bet tai siaubinga, man gėda: vieną dieną pajutau vulgarią pagundą būti laimingas. Tada supratau, kad čia geriausias būdas naikinti save.”

“Kad taip darytum, turi būti diplomatas ir veidmainis – o tai beveik tas pat.”

“Meilė – nuostabi katastrofa: žinoti, kad trenksies galva į sieną ir vis tiek didinti greitį, lėkti į pražūtį su šypsena, smalsiai laukti akimirkos, kai viskas išlėks į orą. Meilė yra vienintelis užprogramuotas nusivylimas, vienintelė nuspėjama nelaimė, kurios nuolat šaukiamės.”
“Stipriausia meilė ta, kuri be atsako.”

“…nėra nieko blogiau, kaip mylėti ką nors, kas jūsų nemyli, ir tai pats gražiausias iš visų man nutikusių dalykų. Mylėti tą, kuris jus irgi myli – narciziškumas. Mylėti tą, kuris jūsų nemyli – štai kur meilė.”

“Gyvenimas yra muilo opera: seka scenų, kurios vyksta visada tarp tų pačių dekoracijų, su beveik tais pačiais veikėjais, epizodų tęsinio laukiame su nerimu, atmieštu atbukimu.”

“Negali geisti to, ką turi, - tai priešinga prigimčiai. Štai kodėl gražias vedybas į šipulius sudaužo pirma pasitaikiusi nepažįstamoji.”

“Meilės bėda, man rodos, štai kokia: kad būtum laimingas, tau reikia saugumo, o kad būtum įsimylėjęs – nesaugumo. Laimė grįsta pasitikėjimu, o meilė būtinai abejonės ir nerimas. Trumpai tariant, vedybos sugalvotos, kad būtume laimingi, bet ne tam, kad būtume įsimylėję.”

“…noriu pasakyti, kad vedybos sumaišo dalykus, kurie tarpusavy nedera.”

“Moteriai, kad žydėtų, reikia vyro, kuris ja žavėtųsi, bent jau aš taip manau. Gėlei reikia saulės.”

“- Ar žinai kuo skiriasi meilė nuo pūslelinės?
- …
- Na… Pagalvok… Nenujauti?
- …
- Taigi labia paprasta: pūslelinė – visam gyvenimui.
- …”

“Gražiausios šventės tos, kurios vyksta mūsų viduje.”

“Žinote, kad priversti kentėti, kad norėtumėte to išvengti – reikėtų protauti, laukti, mąstyti, bet “eiti, eiti”! stipriau už viską.”

“Meilė yra kvėpavimo bėdų šaltinis.”

“Vienintelė gera naujiena: nelaimė verčia liesėti.”

“Sveriate keliais kilogramais per daug? Išsiskirkit, įsimylekit tą, kuris jūsų nemyli, gyvenkit vienas ir kiauras dienas gromuliuokit savo liūdesį. Jūsų antsvoris netrukus išnyks kaip sniegas saulėje. Kūnas vėl bus grakštus ir galėsite džiaugtis, jei tik išgyvensit.”

“Visos moterys kažką turi, pakanka tik žaismingos pauzės, nerūpestingo atodūsio, nenustygstančio vietoje kulniuko, neklusnios plaukų sruogos. Net bjauriausioje baidyklėje slypi lobis.”

“Laukiau tavęs pirmadienį po lietum. Laukiau tavęs antradienį po lietum. Trečiadienį nelijo, tu atėjai.”

“- Dieve mano, Alisa, myliu tave nuo pėdų iki plaukų galiukų.”

“Pagaliau supratau Kamiu frazę: “Reikia manyti, kad Sizifas laimingas”.”

“Jo buveinėje harminingai bendrauja nurimusios sielos.”

“Nereikia spręst pagal tai, ką matai:”

“Jei matot merginą, kuri jums patinka, reikia prieiti arčiau (maždaug dviejų metrų atstumu). Jei žiūrint iš tokio nuotolio ji vis dar patinka, pradėkite kalbėtis (vieno metro atstumu). Jei juokiasi iš jūsų paistalų, kviečiat pašokti arba pasiūlot kartu išgerti taurę (per 50 cm). Po to atsisėdat šalia (30 cm). Kai tik jos akys ims blizgėti, reikės rūpestingai paimti jos plaukų sruogą ir užkišti už ausies (15 cm). Jei leidžia tvarkyti plaukus, imkit kalbėti iš arčiau (8 cm). Jeigu jos kvėpavimas padažnėja, prispauskit lūpas prie jos lūpų (0 cm). Šios strategijos tikslas – neigiamas atstumas, pagrįstas svetimkūnio įsiskverbimu į kitos asmenybės vidų.”

“Kai kurių merginų žvilgsnis toks panašus į karvės, ad staiga pasijunti lyg traukinys kaime. Bet reikia tvardytis – jeigu eisiu kur nors su ja, Alisa nusprogs, reikia laikytis, ka dir kas būtų.”

“Būsiu kantrus meilužis, ramus kankinys, nejudri pagunda.”

“…geriausias būdas ko nors nesigailėti – tai pamiršti.”

“Be tavęs mano gyvenimas – laukiamojo salė. Ar dar yra kas klaikesnio už ligoninės laukiamąjį su neono šviesa ir linoleumu išklotom grindim?”

“Myliu tave iki beprotybės, trokštu tik tavęs, galvoju tik apie tave, priklausau tau ir kūnu ir siela.”

“…kai esi įsimylėjęs, rašai sakinius be galo, nebėra laiko dėti taškus, reikia rašyti toliau, rašyti, bėgti toliau negu tavo širdis, o sakinys nenori baigtis, meilėj nėra skyrybos, teka aistros ašaros, kai myli, visada imi rašyti nesibaigiančius rašinius,”

“Glamonėti tylos grožį. Mėgautis lėtumu. Išgirsti spalvų kvapą. Daryti viską, ką pasaulis nori mums uždrausti.”

“Laimė yra siaubingas dalykas: jeigu pats nuo jos nepakratysi kojų, ji pareikalaus iš tavęs bent jau kelių žmogžudysčių.”

“Klaidinga trokšti sėslaus gyvenimo. Norim, kad laikas sustotų, kad meilė būtų amžina, kad niekas niekada neišnyktų, norim lepintis nesibaigiančia šviesia vaikyste. Kad apsisaugotume, statome sienas, ir šitos sienos vieną dieną virsta kalėgimu.”

“O svarbiausia – sužinojau, kad, norėdamas būti laimingas, turi būti buvęs labia nelaimingas. Jei neišėjai skausmo mokyklos, laimė nebus patvari. Trejus metur trunka ta meilė, kuri nekopė į kalnus ir nepuolė į dugną, ta, kuri nukrito tiesiai iš dangaus. Meilė tęsiasi tik tada, kai abu žino jos kainą, ir geriau ją sumokėti iš anksto, kitaip rizikuoji apmokėti sąskaitą, kai jau per vėlu.”

“Laimė – tai nelaimės tylėjimas.”


“O svarbiausia – sužinojau, kad, norėdamas būti laimingas, turi būti buvęs labia nelaimingas. Jei neišėjai skausmo mokyklos, laimė nebus patvari. Trejus metur trunka ta meilė, kuri nekopė į kalnus ir nepuolė į dugną, ta, kuri nukrito tiesiai iš dangaus. Meilė tęsiasi tik tada, kai abu žino jos kainą, ir geriau ją sumokėti iš anksto, kitaip rizikuoji apmokėti sąskaitą, kai jau per vėlu.”


 


Rodyk draugams

komentarai (5) | “Meilė trunka trejus metus”

 1.   meteorite rašo:

  mm..patiko ;] aishq buvo kelios tikrai nesamoningos mintys, bet kitos..ec..net kelias nusikopinau, aciu ;] grazu

 2.   Blogarbata rašo:

  Meilė trunka trejus metus - mano mėgstamiausia knyga. Gerai padfarei, kad leidai visiems paskaityti išraukų…ačiū ir aš iš naujo šį tą prisiminiau, seniai, skaičiau….

 3.   Anonimas rašo:

  Meile nera tas pats, kas isimylejimas…"Tikroji meile" - kiekvieno vidinis tikslas, tik ne kiekvienas moka jo siekt.

  Ne santuoka griauna zmonems gyvenima, ne santuoka griauna meile, o patys zmones tuokdamiesi be "tikros subrendusios meiles", griauna patys save ir kitu tikejima meile. Meiles reikia mokytis, del meiles reikia dirbt daug daugiau nei del ko nors kito…

  Ir meile nera jausmas, tai tikrai daugiau uz jausma, uz jausmu visuma, daug daugiau uz tai, ka daugelis naiviai vadina meile…

 4.   Agne rašo:

  nereali sita knyga…

 5.   Ugnė rašo:

  Citatos tikrai puikios ! Aš taip pat skaitydama šią knygą nepaleidau pieštuko iš rankų, užsirašinėjau ir užsirašinėjau…

Rašyk komentarą